Чи може роботодавець зменшувати зарплату в зв’язку з переходом працівника на дистанційну роботу?

У цій статті:
Роботодавець не має права в односторонньому порядку зменшувати розмір заробітної плати в зв'язку з переходом працівника на віддалену (надомну) роботу.

Роботодавець не має права в односторонньому порядку зменшувати розмір заробітної плати в зв’язку з переходом працівника на віддалену (надомну) роботу.

У зв’язку з поширенням  COVID-19, багато підприємств, установ та організацій перевели своїх працівників на дистанційну роботу. При дистанційній роботі правила внутрішнього трудового розпорядку на таких працівників не поширюються, якщо інше не передбачено трудовим договором.nПрацівники, які працюють дистанційно, розподіляють свій робочий час самостійно.

Загальна тривалість робочого часу: тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень;

для працівників у віці від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень;

для осіб у віці від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.

Виплата зарплати: відповідно до статті 60 Кодексу законів про працю України, дистанційна (надомна) робота передбачає оплату праці в повному обсязі і в строки, визначені чинним трудовим договором, якщо працівник і роботодавець письмово не домовилися про інше.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp