Вибір бухгалтера на аутсорс. На що необхідно звернути увагу.

У цій статті:
На сьогоднішній день біржа праці розширила свої можливості. Через пандемію коронавируса та новим сучасним технологіям, з'явилася можливість вести бухгалтерський облік на підприємстві віддалено.

На сьогоднішній день біржа праці розширила свої можливості. Через пандемію коронавируса та новим сучасним технологіям, з’явилася можливість вести бухгалтерський облік на підприємстві віддалено. Таку роботу може виконувати як приватна, так і юридична особа – аутсорсингова фірма. Багато підприємств вже організували свою роботу таким чином, що веденням бухгалтерського обліку займаються фахівці які працюють на видаленні. Це дає можливість економить витрати підприємства на утриманні офісу і штатних працівників.

При виборі виконавця необхідно відзначити, що є деякі відмінності між приватною і юридичною особою.

Перший варіант. Бухгалтер на видаленні – приватна особа.

Для тих хто займається малим та середнім бізнесом більш вигідним є варіант укладення договору з ведення бухгалтерського обліку з фахівцями які працюють на себе. Бухгалтер – фрілансер, який має досвід роботи, може бути позаштатним співробітником і працювати на дому з декількома приватними підприємцями одночасно. У цьому випадку бажано, перед укладенням договору за надання послуг ведення бухгалтерського обліку на видаленні, поцікавитися чи є у нього рекомендації від попередніх роботодавців або його клієнтів. Безпечність в питанні підбору бухгалтера може вилитися в неприємні ситуації. У разі не серйозного ставлення бухгалтера – фрілансера до своїх функціональних обов’язків, наприклад не своєчасною здачею звітної документації в податкову інспекцію, підприємцю пройдеться відповідати перед законом, оплачувати штрафні санкції, тому що він несе відповідальність за ведення свого бізнесу.

Другий варіант. Бухгалтер на видаленні – аутсорсингова компанія.

Ці спеціалізовані компанії які мають в своєму штаті велику кількість співробітників з досвідом роботи на аутсорсі. Крім ведення бухгалтерського обліку вони надають додаткові послуги з ведення бізнесу, наприклад: ведення кадрового обліку, підготовкою документів і реєстрацією компаній, підготовка і відправка звітності в податкову службу, систематизація бухгалтерських документів та інші питання.

Для підтримки іміджу фірми на роботу до аутсорсингової компанії приймаються співробітники, які проходять ретельний відбір. Як правило це висококваліфіковані фахівці з досвідом роботи. Для того щоб мати хорошу репутацію на ринку надання послуг з ведення бухгалтерського обліку віддалено, мати своїх постійних і залучати нових клієнтів, аутсорсингові компанії піклуються про підвищення рівня знань своїх співробітників. Проводять курси підвищення кваліфікації, навчають новим методам ведення обліку, додатковим знань в інших суміжних напрямках для розширення свого сервісу.

Перш ніж укласти договір на ведення бухгалтерського обліку з аутсорсингової компанією ознайомтеся з відгуками їх клієнтів, поцікавтеся яке програмне забезпечення і наскільки сучасним є обладнання, яким вони користуються. У договорі з виконавцем необхідно обумовити всі питання за які сторони будуть нести відповідальність, права і обов’язки, форс – мажорні обставини і інше.

Чим вигідно ведення бухгалтерського обліку дистанційно?

Ринок диктує підприємцям свої умови. Через пандемії вірусу Соvid -19 вводяться обмеження – карантинні заходами. Це призводить до обмежень в роботі бізнесу. Втратою доходів. Щоб залишитися «на плаву» необхідно міняти підхід до ведення бізнесу, в тому числі і ведення обліку. Послуги аутсорсингових компаній віддаленого ведення бухгалтерського обліку дають можливість заощадити витрати підприємства за рахунок зменшення фінансового навантаження, тобто:

  • економії витрат на заробітну плату і нарахувань на неї;
  • витрат на оренду офісу для бухгалтерських працівників;
  • витрат на придбання офісної техніки, програмного забезпечення;
  • витрат на комунальні платежі і закупівлею канцелярських товарів.

Крім того, такий підхід до ведення бухгалтерського обліку, не має мінусів.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp