Податківці штрафують за виправлення під час карантину помилок в торішніх деклараціях

У цій статті:
Податківці розповіли, нараховують штрафи та пеня на суму заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток.

Відповідно до інформації від податківців, штрафи та пеня на знижене податкове зобов’язання з податку на прибуток будуть нараховуватись у тому випадку, якщо помилки в декларації за минулий річний період звітності будуть виправлені самостійно. Представники податкової інспекції також зазначили, що виправлення, здійснені в період карантину (під час якого діють податкові послаблення) також будуть враховані.

Як повідомляють в ДПС, штрафи за порушення податкового законодавства, скоєні у період з 1.03 до 31.05 2020 року, застосовуватись не будуть.

Таким чином, платник податку на прибуток, який відправляє звіти до податкової поквартально, може самостійно виправляти помилки в декларації, відповідно до п. 50.1 ПКУ до 1.06.2020 року. Штраф на занижене податкове зобов’язання нараховуватись не буде. Крім того, платник податку на прибуток має право доповнити декларацію, подавши відповідний документ у довільній формі, що буде враховуватись як її невід’ємна частина. Доповнення необхідно подавати разом з поясненням мотивів подання, відповідно до п.46.4 ПКУ.

Якщо ж самостійного виправлені помилки, допущені в декларації з податку на прибуток за 2019 рік і за звітні (податкові) періоди минулих років, протягом періоду карантину (з 1 березня по 31 травня 2020 року), платник податку на суму заниженого податкового зобов’язання нараховується штраф , передбачений п. 50.1 ПКУ, та пеню відповідно до пп. 129.1.3 ПКУ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp