Які висновки роблять податківці з переходу юрособи на загальну систему зі спрощеної

У цій статті:
За роз'ясненням дніпропетровських контролерів платники єдиного податку, які переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток за річний податковий (звітний) період як новостворені підприємства.

Дніпропетровські контролери зазначають, що усі платники ЄП, які перейшли на загальну систему оподаткування, будуть сплачувати податок на прибуток за результатами річного податкового періоду у якості новостворених підприємств. Звітний період для них буде починатись з моменту переходу на загальну систему оподаткування і закінчуватись 31 грудня поточного року (з огляду на положення абз. “А” п. 137.5 ПКУ).

Для цілей сплати податку на прибуток податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем ​​останнього місяця податкового (звітного) періоду (п. 137.4 ПКУ).

Платники єдиного податку на прибуток мають право перейти зі спрощеної на загальну систему оподаткування з першого числа наступного після звітного кварталу місяця, за умови подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування (пп. 298.2.2 ПКУ).

Податковими (звітними) періодами для сплати податку на прибуток є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому в п. 137.5 ПКУ визначено, для яких платників податків встановлюється річний звітний період:

  • новостворені платники податку;
  • виробники сільськогосподарської продукції;
  • платники податків, у яких дохід за попередній звітний рік, не перевищує 20 млн грн.

Виходячи з цього, податківці роблять висновок про річному податковому періоді для колишніх єдинників, а також нагадують, що декларація з податку на прибуток підприємств розраховується наростаючим підсумком.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp