Книги обліку доходів у фізосіб-«єдинників»,ведемо чи ні…

У цій статті:

Відповідно до вимог ПКУ, усі фізичні особи-підприємці, що є платниками єдиного податку 1-3 груп, які не сплачують ПДВ, повинні вести Книгу обліку доходів за формою, встановленою законодавством до 31 грудня 2020 року. Доходи відображаються за підсумками робочого дня. Платники ЄП, що сплачують ПДВ, повинні вести Книгу обліку доходів та витрат. Обидві книги реєструються в ПІ за місцем обліку.

З 1 січня 2021 року фізичні особи-підприємці, що сплачують єдиний податок на дохід і не сплачують ПДВ, можуть вести облік своєї діяльності у будь-якій формі. Згідно з ЗУ №786 від 14 липня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування Електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», була скасована необхідність реєстрації книг обліку доходів та витрат та вимога щодо ведення книги обліку для ФОПів та платників ЄП 1-3 груп. Вони повинні вести облік діяльності в електронній чи паперовій довільній формі. Книга обліку доходів, яка не використовується протягом трьох років після завершення звітного періоду, повинна зберігатись фізичними особами-підприємцями.

Фізичні особи-підприємці, що оподатковуються на загальних засадах та фізичні особи, що займаються незалежною професійною діяльністю, будуть зобов’язані вести облік своєї діяльності в електронному чи паперовому вигляді (або в обох одразу) за встановленою формою, в тому числі, використовуючи Електронний кабінет. Форму та порядок ведення обліку визначає Міністерство фінансів України.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp